Městský ústav sociálních služeb Klatovy : FOTOGALERIE

Nepřehlédněte

Oslava 20. let výročí Městského ústavu sociálních služeb Klatovy se uskutečnila 14.1.2014 v kulturním domě Družba.

Fotogalerie

Článek v Klatovském deníku

Reportáž televize FilmPro

Zpravodaj k 20. výročí

Informační brožura

Časopis Echo

Šumava Klatovy

Fotogalerie

Jako každý rok na klatovskou pouť, tak i letos nás přišel potěšit svým vystoupením jeden z folklorních souborů, který v Klatovech vystupoval v rámci 24. Mezinárodního folklorního festivalu. Své vystoupení nám předvedli tentokrát naši sousedé ze Slovenska a to v pátek 7.července.
Uživatelé navštívili Kolonádu v městském parku v Klatovech. Výlet jsme uskutečnili v úterý 1. 8. 2017. Provozovatel Kolonády nám otevřel v dopoledních hodinách a my jsme si mohli zakoupit i občerstvení, což nebývá obvyklé. Tímto mu děkujeme. Po občerstvení někteří se zdatnějších uživatelů se vydali na procházku pro parku. Méně zdatní využili pohodlných laviček ve stínu stromů a kochali se krásným pohledem na okolí Kolonády. Všichni s údivem sledovali ze země tryskající vodu, která je zdejší atrakcí pro návštěvníky a v horkých dnech může posloužit i pro osvěžení. Za všechny účastníky výletu vyjadřuji velkou spokojenost.
Jako tradičně každý měsíc, tak i v červenci se konala oblíbená kavárna s heligonkami. V pátek 28.7.2017 nám zpříjemnili dopoledne pánové Čada a Špedl. Naši uživatelé se sešli v hojném počtu, pochutnali si na výborné kávě a s harmonikáři si zazpívali známé české písničky. :-)
V úterý 29.8.2017 jsme se vydali s uživateli naší služby na Kolonádu, která se nachází v Mercadinových sadech v Klatovech. K dopravě tam i zpět jsme využili Městskou hromadnou dopravu. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli naplno kochat krásami, který tento park přináší. Využili jsme také posezení před Kolonádou, kde jsme se občerstvili a někteří si i zavzpomínali. :-)
Dne 31.8.2017 nám zlepšilo den dopolední vystoupení pana Vítovce. Naši klienti si mohli vychutnat výbornou kávu a pochutnávali si také na chuťovkách, které si sami den předtím připravili.
Ve středu 30.8.2017 se uskutečnila netradiční tvořivá dílna, kde naši klienti společně s PSS instruktorkou připravovali tři druhy chuťovek, na kterých si pochutnali i s ostatními klienty hned druhý den na dopolední kavárně.
Dne 20. září 2017 jsme uskutečnili výlet do Bezděkovského pivovaru. Celkem jelo 24 klientů a 9 lidí z řad personálu. Na 10. hodinu byl objednaný autobus, který nás přivezl přímo před pivovar, kde jsme měli rezervovaný prostorný salónek. Každý si objednal pivo dle vlastního výběru a místní sládek nám dal zajímavou přednášku o pivovaru a vaření piva. Poté jsme si pochutnali na výborném hovězím guláši. Jelikož počasí bylo příznivé a nikomu se domů ještě nechtělo, využili jsme terasu přímo před pivovarem a potrénovali paměť při zábavné hře Bingo. Samozřejmě byly připravené i ceny pro vítěze, kterých bylo hned několik. Zpět do domova jsme odjížděli spokojeni a se slovy, že se budeme rádi vracet. :-)
Dne 14.10.2017 nás navštívil spolek ochotníků z Nýrska, kteří si pro nás připravili divadelní představení s názvem „Kojná z Pajreku“. I v malém prostoru, ve kterém se sešlo hodně diváků, byla velmi příjemná atmosféra. Herci měli krásné dobové kostýmy a diváci byli nadšeni jejich vystoupením.
V Domově pro seniory Újezdec je poskytována pro uživatele nová služba - Canisterapie, kterou v domově zajišťuje p. Rendl se svým psem – fenka Sára. Sára dochází se svým pánem do domova 1x týdně, vždy v sobotu dopoledne. Senioři jsou vždy z její návštěvy nadšeni, canisterapeutický pes promění atmosféru a přinese spoustu lásky a motivace k životu. Canisterapeutické aktivity probíhají většinou individuálně na pokojích uživatelů. Po návštěvě jsou senioři nabyti energií a chutí do života. Jsme rádi, že můžeme seniorům tuto službu zprostředkovat.
V rámci Týdne sociálních služeb se uskutečnila v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Újezdci dne 6. 10. 2017 od 13:30 hod. Módní přehlídka. Modelové a modelky z řad uživatelů se velmi pečlivě připravovali za pomoci personálu. Na přehlídku si uživatelé i něco dobrého upekli. Diváci i samotní aktéři byli velmi spokojeni a na dobrém cukroví si na závěr všichni pochutnali.
Dne 15.11.2017 jsme se prvně zúčastnili Plesu seniorů, který pořádal Klub seniorů společně s MěÚSS Klatovy. Ples se uskutečnil v kulturním domě Družba v Klatovech od 13,30 hodin. Jelikož se přihlásilo více zájemců, byl pro ně objednán autobus, který odjížděl od domova v 13,00 hodin. Ihned při vstupu do sálu nás přivítala hudba kapely Červená sedma. Atmosféra v sále byla přímo vynikající, celý kulturní dům zpíval a tančil. Strávili jsme zde velmi pěkné odpoledne, všichni účastníci plesu byli moc spokojeni a příjemně unaveni. Při zpáteční cestě se všichni shodli, že to musíme příští rok zopakovat. A tak již nyní se těšíme na další PLES SENIORŮ.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ