Městský ústav sociálních služeb Klatovy : FOTOGALERIE

Nepřehlédněte

Oslava 20. let výročí Městského ústavu sociálních služeb Klatovy se uskutečnila 14.1.2014 v kulturním domě Družba.

Fotogalerie

Článek v Klatovském deníku

Reportáž televize FilmPro

Zpravodaj k 20. výročí

Informační brožura

Časopis Echo

Šumava Klatovy

Fotogalerie

Jako každý rok na klatovskou pouť, tak i letos nás přišel potěšit svým vystoupením jeden z folklorních souborů, který v Klatovech vystupoval v rámci 24. Mezinárodního folklorního festivalu. Své vystoupení nám předvedli tentokrát naši sousedé ze Slovenska a to v pátek 7.července.
Uživatelé navštívili Kolonádu v městském parku v Klatovech. Výlet jsme uskutečnili v úterý 1. 8. 2017. Provozovatel Kolonády nám otevřel v dopoledních hodinách a my jsme si mohli zakoupit i občerstvení, což nebývá obvyklé. Tímto mu děkujeme. Po občerstvení někteří se zdatnějších uživatelů se vydali na procházku pro parku. Méně zdatní využili pohodlných laviček ve stínu stromů a kochali se krásným pohledem na okolí Kolonády. Všichni s údivem sledovali ze země tryskající vodu, která je zdejší atrakcí pro návštěvníky a v horkých dnech může posloužit i pro osvěžení. Za všechny účastníky výletu vyjadřuji velkou spokojenost.
Jako tradičně každý měsíc, tak i v červenci se konala oblíbená kavárna s heligonkami. V pátek 28.7.2017 nám zpříjemnili dopoledne pánové Čada a Špedl. Naši uživatelé se sešli v hojném počtu, pochutnali si na výborné kávě a s harmonikáři si zazpívali známé české písničky. :-)
V úterý 29.8.2017 jsme se vydali s uživateli naší služby na Kolonádu, která se nachází v Mercadinových sadech v Klatovech. K dopravě tam i zpět jsme využili Městskou hromadnou dopravu. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli naplno kochat krásami, který tento park přináší. Využili jsme také posezení před Kolonádou, kde jsme se občerstvili a někteří si i zavzpomínali. :-)
Dne 31.8.2017 nám zlepšilo den dopolední vystoupení pana Vítovce. Naši klienti si mohli vychutnat výbornou kávu a pochutnávali si také na chuťovkách, které si sami den předtím připravili.
Ve středu 30.8.2017 se uskutečnila netradiční tvořivá dílna, kde naši klienti společně s PSS instruktorkou připravovali tři druhy chuťovek, na kterých si pochutnali i s ostatními klienty hned druhý den na dopolední kavárně.
Dne 20. září 2017 jsme uskutečnili výlet do Bezděkovského pivovaru. Celkem jelo 24 klientů a 9 lidí z řad personálu. Na 10. hodinu byl objednaný autobus, který nás přivezl přímo před pivovar, kde jsme měli rezervovaný prostorný salónek. Každý si objednal pivo dle vlastního výběru a místní sládek nám dal zajímavou přednášku o pivovaru a vaření piva. Poté jsme si pochutnali na výborném hovězím guláši. Jelikož počasí bylo příznivé a nikomu se domů ještě nechtělo, využili jsme terasu přímo před pivovarem a potrénovali paměť při zábavné hře Bingo. Samozřejmě byly připravené i ceny pro vítěze, kterých bylo hned několik. Zpět do domova jsme odjížděli spokojeni a se slovy, že se budeme rádi vracet. :-)
Dne 14.10.2017 nás navštívil spolek ochotníků z Nýrska, kteří si pro nás připravili divadelní představení s názvem „Kojná z Pajreku“. I v malém prostoru, ve kterém se sešlo hodně diváků, byla velmi příjemná atmosféra. Herci měli krásné dobové kostýmy a diváci byli nadšeni jejich vystoupením.
V Domově pro seniory Újezdec je poskytována pro uživatele nová služba - Canisterapie, kterou v domově zajišťuje p. Rendl se svým psem – fenka Sára. Sára dochází se svým pánem do domova 1x týdně, vždy v sobotu dopoledne. Senioři jsou vždy z její návštěvy nadšeni, canisterapeutický pes promění atmosféru a přinese spoustu lásky a motivace k životu. Canisterapeutické aktivity probíhají většinou individuálně na pokojích uživatelů. Po návštěvě jsou senioři nabyti energií a chutí do života. Jsme rádi, že můžeme seniorům tuto službu zprostředkovat.
V rámci Týdne sociálních služeb se uskutečnila v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Újezdci dne 6. 10. 2017 od 13:30 hod. Módní přehlídka. Modelové a modelky z řad uživatelů se velmi pečlivě připravovali za pomoci personálu. Na přehlídku si uživatelé i něco dobrého upekli. Diváci i samotní aktéři byli velmi spokojeni a na dobrém cukroví si na závěr všichni pochutnali.
Dne 15.11.2017 jsme se prvně zúčastnili Plesu seniorů, který pořádal Klub seniorů společně s MěÚSS Klatovy. Ples se uskutečnil v kulturním domě Družba v Klatovech od 13,30 hodin. Jelikož se přihlásilo více zájemců, byl pro ně objednán autobus, který odjížděl od domova v 13,00 hodin. Ihned při vstupu do sálu nás přivítala hudba kapely Červená sedma. Atmosféra v sále byla přímo vynikající, celý kulturní dům zpíval a tančil. Strávili jsme zde velmi pěkné odpoledne, všichni účastníci plesu byli moc spokojeni a příjemně unaveni. Při zpáteční cestě se všichni shodli, že to musíme příští rok zopakovat. A tak již nyní se těšíme na další PLES SENIORŮ.
Ve čtvrtek 19. října za námi opět přijely děti z MŠ Luby. V plánu bylo podzimní vyrábění - tentokrát děti společně s klienty vyráběli listy z barevných papírů, obličeje, na které lepili listy a další hezké věci. Jak dětí, tak i našich klientů se sešlo dost a vznikly opravdu krásné výrobky, kterými jsme vyzdobili náš domov.
Již po několikáté nás 1. listopadu navštívil pan PhDr. Jan Duchek generálmajor v.v..Připravil si pro nás další zajímavou přednášku ze svých cest po světě. Tentokráte nám vyprávěl o krásném ostrově s názvem MADEIRA, který se svou manželkou navštívil nedávno. I tato přednáška všechny nadchla a už se těšíme na další. :-)
Dne 30.11.2017 jsme měli možnost přivítat mezi námi spisovatelku Danku Šárkovou, která nejen píše krásné knihy, ale také cestuje. Její beseda, která byla zaměřena na exotické země, byla zpestřena ukázkami z jejích knih. Strávili jsme s ní velmi příjemné podzimní dopoledne.
16. listopadu 2017 jsme uspořádali v pořadí již 19. Ples seniorů, který se konal ve společenský místnosti domova. K tanci a poslechu nám zahráli Černí baroni a že se opravdu tančilo se můžete přesvědčit v této fotogalerii. Po celou dobu plesu byla skvělá atmosféra, všichni se bavili a pochutnávali si na občerstvení, které zdobilo jejich stoly.
Jako každý rok se 30. listopadu 2017 konalo Rozsvícení vánočního stromku a to před budovou našeho domova. Tradičně zde vystoupil pěvecký sbor Sněženky a machři, se kterým si naši uživatelé a jejich příbuzní zazpívali vánoční koledy. Na zahřátí se podávalo svařené víno a pro chuť bramboráky. Sněhu jsme se sice nedočkali, ale i přesto jsme načerpali tu pravou vánoční atmosféru. :-)
8. prosince 2017 se u nás konala netradiční Mikulášská kavárna. Netradiční byla tím, že byla bez Mikuláše. Navštívil nás pouze anděl, který všem uživatelům nadělil něco na zub. Celou kavárnu nám také zpestřili harmonikáři - pánové Čada a Špedl.
Dne 6. února 2018 jsme pořádali v Domově pro seniory masopustní zábavu. O hudbu se nám postarali naši známí – p. Trčala a p. Toman. Masek se sešlo opravu hodně. Masopustní zábavy se také zúčastnili uživatelé a personál DpZP. Zábava se protáhla do večerních hodin. Všichni byli velmi spokojení.
Klub seniorů pořádal v kulturním domě Družba Maškarní ples seniorů. K poslechu a tanci hrála hudební kapela Akodr. Skvěle jsme se bavili, užívali jsme si nádhernou hudbu a někteří se také pustili do tance. Strávili jsme zde moc příjemné odpoledne.
Ve středu 20. prosince 2017 nám předvánoční čas zpříjemnili svým hudebním vystoupením pan Petr Vítovec a slečna Eva Havránková. Nebyla to ale jediná návštěva v tento den. Dárkový koš plný dobrot, který našim uživatelům věnovali zaměstnanci Městského úřadu Klatovy přinesl pan Bc. Josef Kinský.
Ve čtvrtek 21.12. 2017 proběhlo tradiční "Vánoční posezení". Obyvatelé ochutnali cukroví s kávou a společně si s paní Mgr. Renatou Moserovou zazpívali vánoční koledy. Jako každý rok v tento čas, tak i letos přišli - starosta Klatov pan Mgr. Rudolf Salvetr, místostarostové pan Ing. Václav Chroust a pan Ing. Martin Kříž, ředitelka Městského ústavu sociálních služeb Klatovy paní Bc. Alena Kleinerová a vedoucí našeho domova paní Bc. Olga Stahlová, aby všem obyvatelům popřáli veselé Vánoce a vše nejlepší do nadcházejícího roku 2018. Na závěr nás navštívili zástupci obchodního domu Tesco Klatovy, aby předali všem obyvatelům vánoční dárky, které si přáli v rámci projektu právě obchodního domu Tesco - Vánoční strom splněných přání.
V sobotu 17. března 2018 jsme zavítali na Festival dechovek, který se konal v Kulturním domě Družba. K poslechu nám hrála Domažličanka, Veselka Ladislava Kubeše, Mistříňanka a Malá dechová hudba Rubín. Všichni byli velmi spokojení a těší se na další kulturní akce, kterých se zúčastníme.
Měsíc březen v rámci aktivit představoval výrobu dekoračních předmětů z keramiky a jiných materiálů. Tyto předměty se vyráběly na Velikonoční výstavu, která se konala v Klubu seniorů v Klatovech. Uživatelé domova jen nevyrábí. Každé pondělí někteří uživatelé si chodí zazpívat a zatancovat s harmonikou k našim sousedům do domova pro seniory. Ve středu si mohou vyšívat pro radost a nebo si vyspravovat, co je potřeba. K dispozici je i šicí stroj. Od ledna každý čtvrtek se uživatelé pravidelně scházejí a cvičí. V pátek trénují paměť.
26. ledna 2018 nás navštívili jako již pravidelně členové Klubu Křišťál Klatovy. Strávili jsme společně krásné a pohodové lednové dopoledne u kávy, které bylo zpestřené o recitování zimních básniček v podání právě členů Klubu Křišťál a také o známé skladby, které nám na klávesy zahráli pan Kříž a pan Matas a my si tak mohli společně zazpívat.
9. února – 25. února 2018 se konaly Zimní Olympijské hry (ZOH) v jihokorejském Pchjongčchangu. Tato významná sportovní akce nezůstala bez povšimnutí ani u nás v domově. Po celé konání her byly ve vestibulu domova vystavěné tři panely, které se týkaly právě ZOH. Na dvou panelech se klienti i návštěvníci mohli dozvědět něco z historie ZOH a zavzpomínat na československé medailisty. Třetí panel patřil právě hrám, které se konaly v Jižní Korei. Na každý den byl zde vyvěšen program her a aktuálně byla doplňována i jména českých medailistů.

Ve čtvrtek 22. února se v rámci ZOH u nás v domově konal olympijský kvíz, kterého se zúčastnili naši klienti v hojném počtu. Soutěžily proti sobě dva týmy a ten vítězný si odnesl čokoládové medaile. :-)
V pátek 23. února jsme oslavili Masopust společně s dětmi z MŠ Dolany, které nám přivezly ukázat své krásné masky. S touto akcí byly také spojené zabijačkové hody. Klienti i děti z MŠ měli možnost ochutnat jitrnice, jelita i libovou tlačenku. Jedna maska byla hezčí než druhá, děti nám zatancovaly, udělaly promenádu, společně jsme se pobavili, zazpívali si a všichni jsme odcházeli spokojeni. :-)
V úterý 27. března 2018 nás navštívily děti z Mateřské školy Luby. U společného vyrábění jsme tak strávili příjemné dopoledne. :-)
Ve středu 28. března 2018 se konala tradiční Velikonoční kavárna, na které nám zahráli na své heligonky - pan Čada a pan Špedl. Klienti si mohli pochutnat na výborné kávě a jako zákusek byl pro ně připravený velikonoční beránek. Po celou dobu byla příjemná atmosféra, kterou pánové harmonikáři vytvořili nejen hraním a zpíváním, ale také vtipy, které nám vyprávěli. Do zpívání se zapojili i naši klienti a na konci všichni odcházeli spokojeni.
Dne 29. 4. 2018 jsme se zájemci měli možnost shlédnout divadelní představení „Lucerna“, které se hrálo v kulturním domě Družba v Klatovech. Představení odehrál ochotnický divadelní spolek Bolešiny a Újezd u Plánice. Všem divákům se Lucerna moc líbila. Dle slov jedné účastnice: „Byl to pro nás bohatý, kulturní zážitek."
Dne 30. dubna 2018 jsme přivítali MÁJ zdobením májky, při kterém jsme si ugrilovali vuřty a poslechli hudbu z reproduktoru. Přálo nám krásné počasí, účastníci si zavzpomínali na mládí, zazpívali si a pochutnali na prvních letošních grilovaných vuřtech.
Dne 18. května 2018 jsme prvně mezi námi přivítali dětský divadelní spolek z Dětského domova Měcholupy. Zpočátku se herci velice ostýchali, ale když jim naše obecenstvo začalo tleskat, tréma byla ta tam a herci se do toho pořádně pustili. Představení bylo ještě doplněno pásmem písní, tanců a recitace. S dětmi jsme prožili příjemné páteční dopoledne.
Dne 25. 5. 2018 jsme navštívili Bowling v Klatovech. Všichni si zasoutěžili, dobře se pobavili a občerstvili. Všem se bowling moc líbil a chtějí si mezi sebou opět zasoutěžit. Návštěvu bowlingu si určitě zopakují.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ